کد خبر:88084 تاریخ انتشار : 1396/8/29-12:44:9
آیت الله قربانی در دیدار با بسیجیان:
داعش آخرین نفس‌هایش را در آزادسازی بوکمال کشید/ سردار سلیمانی همچون ابالفضل برای امامش می جنگد+تصاویر
بسیجیان منتخب گیلانی با حضور سردار عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان با آیت الله قربانی دیدار کردند.
لینک کوتاه http://gilan.bso.ir/id/88084
بسیجیان منتخب گیلانی با حضور سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان با آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در استان گیلان دیدار کردند.

آیت الله قربانی صبح امروز در دیدار با بسیجیان منتخب گیلان در رشت با بیان اینکه بدون لطف الهی هیچ کاری مقدور و ممکن نیست، اظهار کرد: بسیج مصداق بارز خدمت رسانی است و بسیجیان همان الطاف الهی خدمت به جامعه هستند.

وی به لیله المبیت و خوابیدن حضرت علی علی السلام اشاره کرد و افزود: پیامبر اکرم صلوات الله علیه از مکر کفار قریش با خبر شد و قصد ترک بیت را داشت اما وقتی پیامبر موضوع را به حضرت علی(ع) گفتند وی اعلام کرد که در خانهبه جایش خواهد خوابید و پیامبر با یکی از یارانش به غار صور رفت.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه سه روز پیامبر در غار ماند و دشمنان رد پای حضرت را دنبال کردند و اما با تار عنکبوت و لانه کبوتران مواجه شدند، گفت: دیدن تار عنکبوت و لانه پرندگان باعث شد تا دشمنان از ورد به غار ممانعت کنند که این مسئله یکی از مصداق الطاف الهی به شمار می رود.

عضو گیلانی مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه برخی از الطاف الهی قابل درک اما برخی از آن ها نیز قابل درک نیستند، خاطرنشان کرد: امام علی علیه السلام به عنوان یک بسیجی کامل به خاطر ولی و پیامبرش خود را به آب و اتش زد و در بیت پیامبر خوابیدند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه رزمندگان در دوران دفاع مقدس همان کار بسیجی وار امام علی علیه السلام را انجام دادند گفت: رزمندگان در دوران طلایی دفاع مقدس جنگیدند و لطف الهی شامل رزمندگان شد و از درون شان سردار سلیمانی ها و حسین پور ها ظهور کردند و همچنان تربیت این نوع نسل ادامه دارد.

آیت الله قربانی با بیان اینکه پاک کردن داعش در منطقه به اذعان مسئولان عراق و سوریه تا ۱۰ سال به طول می انجامید گفت: همه شاهد بودند که داعش آخرین نفس های خود را در آزاد سازی شهر بوکمال کشید و باید اعلام کرد که سردار سلیمانی همچون امام علی علیه السلام برای پیامبر و حضرت ابوالفضل برای امام حسین پا در رکاب امامش می جنگد.

وی با بیان اینکه هر کار بزرگی که بهخواهد ذر جامعه بیانجامد باید لطف خدا شامل حال ملت بشود،گفت : بسیج لشکر مخلص خداست و قطعا خداوند از بیجیان به عنوان سند انقلاب اسلامی در لبنان، سوریه، عراق و غیره به وجود آورده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان اظهار کرد: برخی از ورشکسته های سیاسی در عربستان و امال آن ها جمع شده اند و روابطشان را با اسرائیل عادی نشان داده اند و مفتی اعظم عربستان اعلام کرد که یهودیان اهل کتاب هستند و ما نه تنها کاری به آنها نداریم بلکه طرف ما تنها ایران و حزب الله است.

وی با تاکید بر آیه شریفه اشدا علی الک