کد خبر: 51280 تاریخ انتشار : 1396/3/10-14:16:13

پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد استان گیلان
دانشگاه آزاد ارث هیچ شخص و گروهی نیست/ ولایتی با مفسدین دانشگاه آزاد انقلابی برخورد کند
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد استان گیلان گفت:دانشگاه آزاد ارث هیچ شخص و گروهی نیست ، بلکه اساساً و تماماً متعلق به انقلاب است و شخص یا گروهی نمی تواند مجموعه دانشگاه آزاد را متعلق به خود بداند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی گیلان، کمیل کاس پور مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد استان گیلان در گفتگویی با بیان اینکه مسلماً دانشگاه آزاد با حضور دکتر ولایتی تغییرات مثبت و کاملاً منطقی را داشته است اظهار داشت: دانشگاه آزاد بیش از پیش نیاز به شفافیت مالی و قانونمند شدن اقدامات خود دارد. مجموعه عظیم دانشگاه آزاد اگر با همان تفکر قبلی اداره می شد مسلماً به بن بست می رسید چرا که بعضاً در برخی از واحدهای دانشگاهی با بحران های مالی بسیار عظیمی مواجه هستند.

وی با اشاره به اینکه تغییراتی که در مجموعه دانشگاه آزاد رخ داد بسیار امیدوار کننده بود افزود: به گونه ای که بسیاری از کسانی که از این فضا منفعت  آنان تامین می شد به صدا درآمدند. مجموعه دانشگاه آزاد با ریاست جدید دکتر ولایتی دستخوش تغییراتی شد و طبیعی هم است که هر مدیری با افراد قابل اطمینان خود کار می کند و این موضوع در تمام دنیا یک امری پذیرفته شده است.

کمیل کاس پور گفت: باید این نکته را فراموش نکنیم دانشگاه آزاد ارث هیچ شخص و گروهی نیست ، بلکه اساساً و تماماً متعلق به انقلاب است و شخص یا گروهی نمی تواند مجموعه دانشگاه آزاد را متعلق به خود بداند.

وی اضافه کرد:در مورد قانونی بودن عزل آقای دکتر میرزاده، همانطور که وزیر علوم اشاره داشتند کاملاً قانونی بوده و جای هیچ بحث و شبهه ای نیست.الحمدالله با حضور دکتر نوریان در راس مجموعه دانشگاه آزاد ما شاهد شفافیت مباحث مالی هستیم و اقدامات مالی دانشگاه با محوریت بر قانون می چرخد که این جای امیدواری است هرچند کافی نخواهد بود و اقدامات انقلابی بیشتری را می طلبد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد استان گیلان با بیان اینکه یکی دیگر از آسیب های مجموعه عظیم دانشگاه آزاد که از قبل گریبانگیرش شده ، سیاسی شدن دانشگاه است افزود: ما مسلماً بعنوان اعضای یک تشکل انقلابی از سیاسی شدن دانشجویان استقبال می کنیم و معتقدیم دانشجو باید سیاسی باشد وجریانات سیاسی را از صدر همه مباحث تحلیل کند اما از اینکه دانشگاه های ما در جمهوری اسلامی بلندگوی برخی جریانات و احزاب سیاسی باشند مخالفیم که متاسفانه در سال های پیش بعضا ًما با این امر هم برخورد میکردیم که میطلبد دکتر نوریان در این حوزه نیز به اصلاح بپردازد.

وی در پایان گفت: هم قطاران ما در تشکل عظیم  بسیج دانشجویی خواستار برخورد انقلابی دکتر ولایتی با مفسدینِ  دانشگاه آزاد هستند و  اسامی این افراد بعد از محکومیت در دستگاه قضا در بین عموم مردم جامعه علی الخصوص دانشجویان و دانشگاهیان اعلام شود.

©2020 Basij Student Organization. All Rights Reserved